ZSK dla szkolnictwa wyższego

biret studencki i zwinięty w rulon dyplom przewiązany czerwoną wstążką, leżąca na drewnianym stole
W ramach projektu ZSK6 “Wspieranie dalszego rozwoju Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w Polsce” mamy przyjemność realizować działania wspierające instytucje szkolnictwa wyższego.
[ilustracja: Canva]

Celem projektu jest zwiększenie efektywności funkcjonowania Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji i doskonalenie go jako jednego z narzędzi polityki państwa na rzecz uczenia się przez całe życie na poziomie krajowym, regionalnym i lokalnym.

Nasz zespół do spraw współpracy ze szkołami wyższymi oferuje szeroki pakiet działań:

1. Doradztwo i konsulting w zakresie:

• Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK);
  • opisywania i włączania różnych rodzajów kwalifikacji do ZSK, w tym nadawanych po ukończeniu studiów podyplomowych;
  • korzyści, jakie mogą mieć instytucje szkolnictwa wyższego z włączenia kwalifikacji do ZSK;
  • procedur i prawnych aspektów związanych z funkcjonowaniem  instytucji szkolnictwa wyższego w ZSK.
  1. Wsparcie w:

• opisywaniu różnych rodzajów kwalifikacji, w tym nadawanych po ukończeniu studiów podyplomowych;
  • przygotowaniu dokumentów związanych z przypisaniem poziomu Polskiej Ramy Kwalifikacji do kwalifikacji;
  • opisie syntetycznych charakterystyk kwalifikacji pełnych właściwych dla szkolnictwa wyższego;
  • realizacji procedury włączania lub zgłaszania kwalifikacji do ZSK.
  1. Dzielenie się wiedzą z obszaru systemu ZSK i zainteresowań uczelni poprzez:

• seminaria online i stacjonarne na terenie całej Polski;
  • webinary informacyjne dla pracowników instytucji szkolnictwa wyższego i studentów;
  • spotkania indywidualne i zespołowe online oraz stacjonarne;
  • konsultacje e-mailowe i telefoniczne.

Wsparcie w wymienionym zakresie jest finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod wspólnym adresem e-mail: wsparcie.uczelnie@ibe.edu.pl

oraz pod adresami indywidualnymi:

Służymy wiedzą, doświadczeniem i wsparciem we wszystkich kwestiach dotyczących Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Zapraszamy do współpracy i kontaktu!

#FunduszeUE