AKTUALNOŚCI

kobieca dłoń podpisująca dokument

Seminarium w Gorzowie Wielkopolskim i podpisanie listu intencyjnego

Eksperci ds. współpracy ze środowiskami branżowymi, Agnieszka Demichowicz oraz Dariusz Sikorski przeprowadzili seminarium pn.: “Zintegrowany System Kwalifikacji – aktualizacja wiedzy w kontekście zmiany Ustawy o ZSK” dla pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp., które odbyło się 13 czerwca 2024 r. w Gorzowie Wielkopolskim.

Czytaj więcej »
dłoń, a nad nią - grafika z "i" jak informacja

Byliśmy w Białymstoku z seminarium informacyjnym dla doradców zawodowych nt. Metody Bilansu Kompetencji

Spotkanie, przeprowadzone 11 czerwca 2024 r. przez ekspertki Instytutu Badań Edukacyjnych (Irminę Sokulską – kluczowego eksperta do spraw walidacji  i uczenia się przez całe życie, Barbarę Fijałkowską – głównego eksperta do spraw uczenia się przez całe życie i Katarzynę Pałęcką – trenera), zostało zrealizowane w ramach projektu ZSK6 „Wspieranie dalszego rozwoju Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w Polsce”, dofinansowanego z Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego.

Czytaj więcej »
wnętrze magazynu - wysokie regały pozastawiane różnymi rzeczami

Jak było na konferencji „Trendy, innowacje i wyzwania w branży logistycznej w regionie łódzkim”?

Konferencja zorganizowana przez Zespół ds. ZSK Instytutu Badań Edukacyjnych, w partnerstwie z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną, była prawdziwym świętem branży logistycznej i okazją do networkingu. Partnerstwo merytoryczne objęli: Fundacja Instytut Przedsiębiorczości Społecznej i Klaster LODZistics. Patronat medialny objął portal PKB.24.pl. Podczas konferencji przede wszystkim skupiliśmy się na najnowszych trendach, innowacjach i wyzwaniach stojących przed branżą.

Czytaj więcej »
ilustracja mózgu dotykanego z jednej strony przez ludzką dłoń, a z drugiej - przez wygenerowaną komputerowo dłoń robota / sztucznej inteligencji

Powiązanie oferty edukacyjnej w szkolnictwie wyższym z wymaganiami rynku pracy głównym tematem seminarium, które odbyło się we Wrocławiu

W dniu 5 czerwca 2024 r. odbyło się seminarium “Edukacja dla przyszłości – powiązanie oferty edukacyjnej w szkolnictwie wyższym z wymaganiami rynku pracy”. Wydarzenie, zorganizowane przez Instytut Badań Edukacyjnych w partnerstwie z Dolnośląskimi  Pracodawcami, dotyczyło zagadnień związanych z kształceniem i kompetencjami przyszłych absolwentów.

Czytaj więcej »
paznokcie z french manicure

Kwalifikacje z branży beauty

Rynek beauty rośnie dynamicznie, a próg wejścia w wielu przypadkach jest stosunkowo niski. Dodatkowo – dbanie o siebie to czysta przyjemność, a wiedzę i umiejętności zdobyte na sobie i najbliższym otoczeniu można – po uzyskaniu odpowiednich certyfikatów – wykorzystać w ramach rozwoju ścieżki zawodowej.

Dlatego być może warto spróbować znaleźć swoje miejsce w tym segmencie.

Czytaj więcej »